HIP HOP 4EVER !!!!!

Lloyd Banks-info

1. března 2009 v 18:16 |  Lloyd Banks
Vlastním jménem Christopher Lloyd, narozen 30. dubna roku 1982 v USA, státě Maryland, městě New Carrollton. O šest let později se s rodiči přestěhoval do newyorské čtvrti Jamaica Queens. Vyrůstal v nemanželské rodině - jeho otec byl černoch, matka byla z Puerta Rica, takže Lloydův původ je smíšený. Otec byl taxikář a trávil spoustu času v barech, s ním zde byl často i mladý Lloyd, takže na jeho výchově se takřka podílela jenom jeho matka. Jelikož žil ve čtvrti Queens, nemohli chybět zápletky s lidmi pohybujícími se v mezích zákona, dokonce bylo i pár situací, ve kterých zažil, jak se utíká před smrtí. Problémy byly i ohledně školních povinností - jeho škola ho prý nerespektovala, ve svých šestnácti letech z ní byl vyhozen.
Následovně začal mixovat hudbu na ulicích. Spousta lidí mu říkalo, aby svoji hudbu začal prodávat, nicméně své nahrávky si nechal, nyní již Lloyd Banks, pro sebe. Někdy okolo roku 2001 se zúčastnil soutěže, kterou pořádal 50 Cent s Tony Yayem a v níž je Lloyd Banks tak zaujal, že si ho vzali do své nově vzniklé crew G-Unit.
V polovině roku 2002 účinkoval na 50 Centově úspěšném mixtapu 50 Cent Is the Future, na kterém se víceméně podílela celá G-Unit, ale to, že ho vydal 50 Cent nelze popřít. Banks se dále podílel na dalším 50ho mixtapu No Mercy, No Fear, na němž též účinkoval i Tony Yayo. To, že vstup do crew G-Unit byl pro Lloyda Bankse velmi lukrativní svědčí fakt, že šéf této crew 50 Cent podepsal smlouvu o vstupu do labelu Eminema a Dr. Dre, do čehož pochopitelně zatáhl svoji crew a to včetně Lloyda Bankse. První 50 Centův krok pod těmito labely bylo, že vydal singl Wanksta (sountrack pro 8 Mile). V klipu se také objevil Lloyd Banks.
Lloyd Christopher začal být opravdu mediálně známý, když Fifty na začátku roku 2003 vydal veleúspěšný singl In Da Club a s ním i klip, ve kterém účinkovala G-Unit. Účinkování na 50 Centově album Get Rich or Die Tryin' mu též přineslo nemalou prestiž. Na klipu k druhému singlu (21 Questions) z 50ho alba se objevil jako Fiftyho spoluvězeň. Spolu s G-Unit se účastní turné Anger Managment, na kterém účinkují hvězdy typu Snoop Dogg, Eminem, či Cypress Hill. Třetím singl z Get Rich or Die Tryin' je P.I.M.P. a to v podobě remixu, na kterém kromě 50ho účinkuje rappový velikán Snoop Dogg a Young Buck. Singl má, jakožto všechny, úspěch. K P.I.M.P. byl také natočen videoklip.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama